به وبسایت پرتال جامع افق خوش آمدید

تبلیغات

مطالب این تارنما با استفاده از اسکریپت هوشمند خبرخوان افق گردآوری شده است . درصورت مشاهده محتوای نامربوط لینک مطلب را گزارش دهید .

تبلیغات


با احساسات دینی مردم بازی نکنیم

این ایام اربعین خیلی از ایرانی ها برای پیاده روی به نجف و کربلا رفتند. در جمع خانواده ی ما هم، خواهرم و همسرش و بعضی از فامیل و آشنا رفتند.

من خودم به شخصه فقط یک بار کربلا رفتم، اونم هوایی و برای زیارت. و معتقدم که آدم عاقل خودش رو به دردسر نمیندازه و اگه می خواد زیارت کنه، در ایام خلوت و مناسب میره و انقدر باعث استرس خودش و خانوادش نمیشه. اما با این حال بدم نمیومد که یکبار از نزدیک این جمعیت رو میدیدم، منتها تنها بودنم و تجردم، باعث میشه که در یک جمعِ شلوغ بیشتر زجر بکشم.

این رو میدونم که این یک رسم مربوط به طوایف شیعه نشین عراقی بوده که از سمت جنوب (بیشتر بصره) به سمت کربلا پیاده روی می کردند و در بین راه هم نذری پخش می کردند. منتها مسئولین کشور ما ، بعد از تنش با عربستان و ماجرای تامین امنیت زائران مکه، اومدند روی پیاده روی اربعین سرمایه گذاری کردند و مردم رو تشویق به این مراسم کردند و در واقع همه رو در یک "جو" قرار دادند.

من فقط میگم: اینایی که میرن اربعین خیلیاشون احساسات دینی دارند، درست یا غلط فکر می کنن که برای هر قدم و هر خستگیشون، ثواب و اجری نصیبشون میشه و اسمشون در زمره ی یاران امام حسین نوشته میشه. بذاریم همین فکر و ذهن بمونه و این جمعیت رو مصادره به مطلوب نکنیم. اینها اکثرا سیاسی نیستند و اکثرا نه حامی فلان مرجع ان نه فلان آقا! اکثرا هم برای قدرت نمایی مقابل عربستان یا کشورهای دیگه به اونجا نمیرن. فقط به عشق کربلا و امام حسین میرن.

من موافق تامین امنیت این زائرین توسط حکومت ایران هستم و چون بالاخره عزیزانِ هموطنمون حضور دارند، نیاز هست که امنیت و آرامش داشته باشند. در واقع این حضور، برای خود کشور عراق هم امنیت میاره و به اونجا هم رونق میده. ولی ای کاش می تونستیم اول خانه و کشور خودمون رو آباد کنیم و بعد برای زیارت و توسعه ی عراق سرمایه گذاری کنیم، تا امروز انقدر مورد پرسش و ابهامِ مردم خودمون قرار نگیریم.

...........

پ.ن: دیدنِ عکسهای سعید مرتضوی(محکوم جنایت کهریزک) و سعید طوسی(قاری متهم) در پیاده روی اربعین مایه ی شرمساری و وهن دینه. همینطور اینکه این همه مسئول اختلاس گر بلند شدن رفتن کربلا، نشون میده که با ظاهر دینی، خوب میشه ملت رو فریب داد و به ریش همه خندید.منبع این نوشته
اشتراک گذاری مطلب
تمامی حقوق این وب سایت برای گروه آواساز محفوظ است